1

Temat: Lakiernik poszukiwany

Szukam dobrego lakiernika, który robi całe auta.
Dobrze by było, gdyby specjalizował się w klasykach lub ma bardzo dobre opinie w całych autach...
A może nawet ktoś z forum ma możliwość pochwalić się jego dziełem? !
Pozdrawiam

230 CE(m102)automat4_92'_mother of pearl grey metallic(122)
http://124coupe.pl/hosting/images/d7.jpg
www.myspace.com/ressdj   <-->   www.musicwarming.com

2 Ostatnio edytowany przez oo99oo (2018-01-09 16:56:19)

Odp: Lakiernik poszukiwany

Obawiam się, że to będzie trudny temat smile chyba na całą Polskę albo terminy za rok, dwa lub prowizorka pod szyldem "profesjonalnej renowacji" za "profesjonalnie wysokie stawki" smile W ostatnim czasie szukałem klasyka z lat 70-tych. Po obejrzeniu kilku stwierdziłem, że lepiej dołożyć pln i kupić w stanie "nie do remontu, nie do malowania" i opłacało się. Samochód gotowy do zabawy i jazdy bez tracenia czasu na "wieczne czekanie" i proszenie się, kiedy będzie zrobiony  cool

3

Czekałem cały rok na spawanie i lakierowanie Qpejki.Cena wg mnie za wysoka.

4

Ress - tyklo Poznań i okolice ?
oo99oo zależy kto co lubi "nie do remont nie do malowania " i często nie do jazdy ...

http://124coupe.pl/hosting/images/stopka.jpg
300 CE 24V Cabrio II seria 1993 r

5

zebec napisał/a:

Ress - tyklo Poznań i okolice ?
oo99oo zależy kto co lubi "nie do remont nie do malowania " i często nie do jazdy ...

Bez przesady. Zależy co kupujesz i w jakiej cenie. Jak masz oczekiwania żeby był jak nowy w cenie najtańszego egzemplarza, to niestety do jazdy nie będzie. Poza tym napisałem w kontekście klasyków z lat 70-tych a nie o Mercedesach 124 wyciśniętych do końca i sprzedawanych jako "och, ach" gdzie większość oczekuje top stanu w cenie "odłożonych 10 tyś zł".

6

zebec nie tylko wlkp.  jeśli okaże się, że nic nie znajdę to wyślę auto nawet do szpitala w Leśnej Górze  lol
oo99oo Jeśli będzie trzeba poczekam, ale moge mieć farta jak z blacharzem, który wziął auto niemal od ręki...  poza tym po co kupować auto w "igła stanie", lepiej zrobić swoje od podstaw i wiedzieć co się ma...

7

Ress napisał/a:

poza tym po co kupować auto w "igła stanie", lepiej zrobić swoje od podstaw i wiedzieć co się ma...

ooo yes -  jestem wyznawcą takiego podejścia  wink

8

Brabus Mateusz-też ma takie podejście-i tak trzymać.

9 Ostatnio edytowany przez oo99oo (2018-01-10 20:39:47)

...są samochody, modele samochodów, których nie warto kupować do remontu, bo jeszcze jest zbyt dużo tych w bardzo dobrym stanie niewiele odbiegających ceną od tych 'wyremontowanych, odbudowanych" po finalnym podliczeniu kosztów napraw... ale wiadomo nasze społeczeństwo lubiące klasyczne furmanki woli tanie egzemplarze...a do tych zalicza się między innymi 124...
...a jak ktoś lubi grzebać i bawić się w renowację, to nie ma przeszkód... cool

10

oo99oo-masz rację-mam do sprzedania Qpejkę 230-1992 rok-kupcy chcieli za 10 tysi-nie skorodowane,w pełni sprawne,wszystko dzała,pełen bak-dopiero co zjechało z taśmy montażowej.

11 Ostatnio edytowany przez oo99oo (2018-01-10 22:21:48)

"za 10" smile ...jeszcze jakieś 4 lata temu można było fajną, dobrą, nieskorodowaną sztukę wygrzebać z Niemiec i to z jednostką 320. Dzisiaj jest już to nierealne. Niestety większość krajowych miłośników o tym zapomniało i zwyczajnie są przyzwyczajeni do kupowania "za 10". Cóż... niech kupują i remontują  cool ...za kilka lat będą wystawiać do sprzedaży z opisem "po renowacji... do poprawek blacharskich, lakierniczych". Taka jest kolej rzeczy. Żaden remont, renowacja nie zastąpi dobrze utrzymanej fabrycznej kondycji po wielu, wielu latach.

12

w pewnym sensie masz racje, ale jeśli posiadasz auto od wielu wielu lat, które kiedyś było własnie takim nietkniętym przez ząb czasu ideałem, ma zapisane rodzinne historie itp....  a dziś wymaga renowacji, to wedle twojego rozumowania pozbył byś się takiego auta za np. 6,7 tysi (bo dla innych to ruina) i kupiłbyś "igłę" za 20tysi, w którą de facto musiałbyś i tak wsadzić 7-10tysi..., która i tak za parę lat będzie wymagała remontu blachy i lakieru...
To nie lepiej włożyć te 15-20 i mieć nadal swój PEWNY w pełni odrestaurowany klasyk?

13 Ostatnio edytowany przez oo99oo (2018-01-11 16:36:05)

Jeżeli auto bez względu już na markę ma wartość sentymentalną, rodzinną, to jak najbardziej warto powalczyć. Nic w tym złego.
Rozmowa luźna i bardziej pod kontem gdyby ktoś startował od zera z przygodą 124 i miał jakiś większy budżet na zakup ale wiadomo, każdy ma inną strategię działania i inne możliwości. Powodzenia w renowacji i oby nie trafił w ręce majstra, który będzie robił go na ostatnią chwilę... bo będzie więcej strat jak radości "z lub po renowacji" klasyka smile Zepsuć zachowane auto w oryginalne do remontu jest bardzo łatwo gorzej to później odkręcić wink

14

Witam kolego blacharz mam naprawdę dobrego  a co do lakiernia to będzie ciężko  mi malował lakiernik na ogrodach całe auto jestem mega zadowolony trochę to trwało  ale typ powiedzial ze on jyz nie będzie  robił  calych aut bo woli male prace przynajmniej nie ma zawalobego garażu  a pieniądze na szybko...

C124 3.0 91r. Moja Lalunia

15

Blacharkę mam całe szczęście już za sobą, a blacharza mam wybitnie zdolnego wiec mam pewność co do jego wykonu...
A z lakiernikami niestety już tak jest ostatnimi czasy, że wolą jechać masówkę hmm

16 Ostatnio edytowany przez oo99oo (2018-01-14 17:11:17)

Ress, może zaryzykuj i oddaj do lakierowania w ASO Mercedes  big_smile ...ciekawe jaka byłaby ich odpowiedź i cena wink

17

Nie oddałbym auta do ASO, bo powsadzali by mi same gówniane nówki lub jeszcze gorsze zamienniki, poza tym kiedyś dałem 190tkę do ASO na wycenę i mi zawołali 26tysi, ale to było 11 lat temu,

18

Proszę... usługi aso można traktować jako dobry żart. Cena odwrotnie proporcjonalna do jakości usług, wielokrotnie potwierdzone w przypadku kilku marek.

19

Nie chcą płacić dobrze więc zatrudniają słabych specjalistów a później bałagan wychodzi smile polska rzeczywistość.

20

MICHAŁ napisał/a:

Proszę... usługi aso można traktować jako dobry żart. Cena odwrotnie proporcjonalna do jakości usług, wielokrotnie potwierdzone w przypadku kilku marek.

potwierdzam ... ciekawostka w Wawie tylko ASO przy okrąglaku samo ogarnia "prawie" wszystkie naprawy lakierniczo-blacharskie w jakości j/w ... natomiast pozostała reszta z obwarzanka wspomaga się podwykonawcami...

21

MICHAŁ napisał/a:

Również potwierdzę... podwykonawcy robią po taniości, na sztukę wystawiają kosmiczne ceny na fakturze głównie jak robota jest robiona z OC/AC. Mechanika też na marnym poziomie bo zatrudniają ludzi bez wiedzy i zainteresowania tematem, cud  jak się trafi ktoś kumaty. Mi połamali obudowę filtra kabinowego bo nawet tego ktoś nie potrafił złożyć... uszczelka pod podstawą filtra tak wymieniona, że po 5tys znów ciekło (albo taka jakość uszczelki), sam robiłem to 30min i już po 20tys nie cieknie..

22 Ostatnio edytowany przez oo99oo (2018-01-15 21:09:48)

POLSKA  lol  ...Niemcy powinni zabronić prowadzenia salonów i serwisów Mercedesa w Polsce.
Psują tylko dobry wizerunek marki.

Widziałem jak znajomemu w ub roku założyli konsolę w B klasie po naprawie  lol  AMEN ! Chyba praktykanci w ramach praktyk ze szkoły robili to za dofinansowanie z urzędu pracy hahahahaha