1

Temat: E320 coupe do prześwietlenia

Czy jest ktoś z okolic Nowego Sącza ? , jestem zainteresowany autem a nie chce mi się jechać  1300km na marne.
Wszelkie info mile widziane. 
Oczywiście nie za free :-)

link do ogłoszenia :  https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes- … znTZ2.html

The best or nothing

2 Ostatnio edytowany przez KarolCE (2017-12-22 15:30:45)

Odp: E320 coupe do prześwietlenia

Weź od sprzedawcy datę pierwszej rejestracji albo numer d'agrement i sprawdź ostatni przegląd będziesz wiedział jaki przebieg był odnotowany i czy jakieś usterki. Może też być tak, że kupujący zrobił korektę licznika i potem przegląd. Auto przyjechało z lazurowego wybrzeża więc nie będzie zardzewiałe o ile nie było uderzone i naprawiane. Po fotkach rzuca się w oczy roleta, która pewnie do naprawy bo widać nie rozkłada się ładnie, drewno przy lewarku no i kierownica dosyć mocno wytarta jak na 230tys. Oczywiście to, że był porysowany obtarty to norma więc pewnie ktoś u nas go poprawił jak dobrze zrobione to super bo blacha będzie zdrowa. Egzemplarze w stanie top kosztują tam sporo 10+ tys euro i nie ma okazji czy pilnych sprzedaży, zawsze jak cena jest 5-6tys euro to już francuz ceni tyle ile jest można powiedzieć w takim stanie faktycznie warty. Plusem jest tamtejszy klimat, auta mimo jakiś obdrapań czy wgniotek są zdrowe bez wewnętrznej rdzy na zawieszeniu podłodze itp.
Miej na uwadze to, że tablice wskazują na nowego właściciela max 8 lat wstecz, oby to nie był jakiś turas czy inny ciapaniec bo oni nie mają pieniędzy na serwisowanie i tłuką mocno te auta. Cena też nie niska więc jak przyjdzie zrobić kilka rzeczy to 40 pyknie sybko  smile

Edit: zmierz dobrze czujnikiem i dopytaj o warstwy lakieru bo metodą na odświeżanie u południowców jest lakierowanie samym bezbarwnym i jak ktoś u nas mocno go polerował to może się okazać, że zostało tak cienko lakieru i po roku będzie się łuszczyć bezbarwny.

3

Mi na pierwszy rzut oka nie pasuje kolor nakładek obu zderzaków, to nie jest oryginalny kolor, poza tym powinien być w kolorze listew bocznych, a tutaj są tak jakby w kolorze lakieru auta - może tylko je odświeżyli, a może jakiś dzwon - do sprawdzenia.

Mercedes w124 300CE 1992r

4

Orzech... a ja powiem tak, masz dwie opcje... zostać w domu i cieszyć się, że nie straciłeś czasu i kasy na wyjazd albo pojechać i poczuć "przygodę z zakupem" na własnej skórze ale tak jest najprościej zrozumieć pewne rzeczy. Nic nie jest za darmo. Jak masz wydać 35 tyś pln w Polsce, to lepiej wydaj je w Niemczech i dobrze na tym wyjdziesz ... to tylko moje zdanie i wcale nikt nie musi się z tym zgadzać ale jak pojedziesz go obejrzeć i nie kupisz, to stawiasz flachę albo skrzynkę browara  cool

5

Dziękuję bardzo za cenne uwagi i wskazówki.Szukam dalej smile nie tylko w Polsce smile . Przy okazji życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku  smile

The best or nothing